Çağrı Merkezi: 0532 673 74 20

KIRMIZI PUL BİBER 500 gr

125,00 TL
148,00 TL
%16 İNDİRİM
Stok Kodu PULBİBER01
Tahmini Kargo Süresi Aynı Gün
Ürün Açıklaması

Kırmızı pul biber, eski çağlardan beri kullanılan gıdalardan birisidir. Mide rahatsızlığından kan dolaşımına kadar birçok faydası bulunan kırmızı pul biber, asiditeyi de azaltır. Mide rahatsızlıklarına çok iyi gelen kırmızı pul biber, cilt üzerine de uygulanabilmektedir.

Kırmızı pul biberin faydaları darasında olaşımı uyarabilme ve asiditeyi ortadan kaldırma özelliği de vardır. Kırmızı pul biber, kılcal damarları açarak, kan şekerini düzenleyerek dolaşım sistemini normal haline getirir. Aynı zamanda bakterileri ve toksinleri vücudun dışına atan sindirim sistemine de yardımcı olur. Ayrıca vücut ısısını arttırır ve metabolizmanızı da daha hızlı çalıştırır.

Kırmızı pul biber ülserleri, mide bulantılarını, öksürüğü ve hatta diyare rahatsızlığını azaltmada etkili olan özellikler de içerir. Yaygın olarak inanılan, aşırı miktarda tüketildiğinde pul biberlerin tahriş edici ve asit salgılayan yapısı nedeniyle mide ülserlerine neden olmasıdır. Ülseri olan kişilerin aslında biber kullanmaktan kaçınmaları önerilir. Bununla birlikte, son yıllarda yapılan araştırmalara göre biber veya “capsaicin” etkin maddesinin ülser semptomlarının oluşumunun nedeni değil, bir iyileştirici olduğu ortaya çıkmıştır.

Yorumlar
Yorum Yap