Çağrı Merkezi: 0532 673 74 20

SUSAM EZMESİ (500Gr)

190,00 TL
215,00 TL
%12 İNDİRİM
Stok Kodu susam02
Tahmini Kargo Süresi Aynı Gün
Ürün Açıklaması

Susamın Faydaları

Susamın faydaları saymakla bitmiyor. Susam (Sesamum indicum), insan sağlığı için son derece önemli bir bitki ve besin kaynağıdır. İnsanoğlunun hayatında 3500 yıldır yeri olan en eski yağlı tohumlu bitkilerden olan susamın insan sağlığına sağladığı pek çok fayda var.

Susam ve Ürünlerinin Sağladığı Yararlar

Susamın toplumda genellikle gözardı edilen belli başlı faydaları şunlardır: diyabeti büyük ölçüde önleyici, düşük kan basıncını dengeleyici, kemik ve kas güçlendirici, radyasyona karşı iyi bir koruyucu, kalp sağlığını destekleyici, uyku bozukluklarını tedavi edici, inflamasyonu (yangı) azaltıcı, sindirim sistemini geliştirici, vücutta detoks yaptırıcı, kan dolaşımını arttırıcı, sağlıklı büyümeye yardımcı, ağız sağlığını güçlendirici, depresyona ve kronik strese karşı etkili koruma gibi daha pek çok faydası vardır.

Susamın İçinde Yer Alan Vitaminler, Mineraller, Doğal Yağlar ve Organik Bileşenler

Susam içeriğindeki faydalı bileşenler sayesinde sağlığa çok farklı noktalardan hitap edebilen bir besin maddesidir. Susamın içeriğinde vitaminler, mineraller, doğal yağlar ve organik bileşikler, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, manganez, bakır, çinko, elyaf, tiamin, vitamin B6, folik asit, protein ve triptofan vardır.

Yorumlar
Yorum Yap